jóga

K čemu se v životě připoutáváte?

Když jsem se po několika letech domácí fyzické ásanové praxe rozhodla poznat jógu a “to, co je za tím”, zapsala jsem se do jógového kurzu pro budoucí lektory. V tu chvíli jsem vůbec neuvažovala o tom, že bych jógu učila, ale chtěla jsem udělat něco jen tak pro sebe. Sice už jsem začala náhodně číst nějakou jógovou literaturu, ale spoustu věcí jsem nedokázala pochopit a některé mi přišly i protichůdné. Potřebovala jsem si v tom udělat jasno a bez pomoci to nešlo.

Continue reading „K čemu se v životě připoutáváte?“
jóga

Proč nezávodím? Čeho se bojím?

Pokud se podíváte na Instagram nebo Facebook lidí, kteří běhají, obvykle tam více či méně často uvidíte fotku z nějakého běžeckého závodu ve městě nebo trailu v přírodě, medaile a vítězné úsměvy po doběhu. Když se podíváte na můj Instagram, nic takového tam neobjevíte. Závody totiž neběhám. 

Continue reading „Proč nezávodím? Čeho se bojím?“
jóga

Milujete nebo nesnášíte masáže?

Já obojí. Přiznám se, že navzdory “trendu poslední doby“ nemám ráda thajské masáže. Vlastně je skoro nesnáším. Vůbec nezpochybňuji jejich účinnost, ale pro mě jsou strašně bolestivé a už jen při pouhé představě thajské masáže se celé moje tělo stáhne a sevře. Ani když se s thajskou masérkou domluvím, že “bolí moc” a budeme masírovat “málo”, tak jsem si ještě žádnou thajskou ani balijskou masáž neužila. A dost odvážně to zkouším pořád dokola… 

Continue reading „Milujete nebo nesnášíte masáže?“
jóga

Milujete nebo nenávidíte záklony?

Jako dítě jsem zbožňovala záklony. Do pozice mostu jsem zásadně chodila ze stoje a zvedala se z něj se stejnou lehkostí, jako se do něj zakláněla. Přišlo mi to přirozené, nic mě nebolelo. Po mnoha letech v kanceláři už se to ale říct nedalo. Bedra mě bolela, občas mi v nich i vystřelovalo a občas to končilo i na pohotovosti, kde mě z nemohoucnosti vysvobodily obstřiky.

Continue reading „Milujete nebo nenávidíte záklony?“
jóga

Zacvičíte si 108 pozdravů slunci?

Pomalu se blíží podzim a s ním den podzimní rovnodennosti. V den rovnodennosti se cvičí 108 pozdravů slunci jako oslava síly slunce a jeho energie i harmonie, která nastává v dny, kdy den trvá stejně dlouho jako noc, kdy se Slunce dostává do stejné roviny jako zemský rovník, a jeho světlo tak dopadá na Zemi kolmo. Astronomicky je to jen dvakrát v roce, na jaře a právě na podzim. Při podzimní rovnodennosti načerpáte dynamickou sluneční energii na dny příští, kdy světla bude ubývat. Láká vás to? Chcete si zacvičit 108 pozdravů?

Continue reading „Zacvičíte si 108 pozdravů slunci?“
Nezařazené

Moravská svatba, tak trochu netradičně

Nedávno jsem měla možnost fotit (jen jako druhý fotograf) krásnou moravskou svatbu. Bylo veselo, nevěsta krásná. Ale kdo by čekal tradiční kroje a moravské lidovky, byl by asi zklamán. Místo toho se nevěsta s ženichem a jejich dětmi (no ano, říkám netradiční svatba :)) prolětěli vrtulníkem nad moravskými vinicemi.

Uncategorized

O čem sníte?

Než jsem se vydala na dráhu jógového lektora, tak trochu fotografa a já nevím, čeho ještě…, pracovala jsem dlouhá léta ve francouzských zahraničních korporacích. Air France pro mě byla, je a navždy zůstane srdeční záležitostí a Veolia Voda mě zase hodně naučila, nejen po stránce marketingu, ale i o hodně o lidech… o tom třeba někdy příště.

Když jsem naprosto unavená a skoro vyhořelá opouštěla korporátní svět, usilovně jsem přemýšlela, co bych tak mohla dělat, aby mě to bavilo, dávalo mi to smysl a uživilo mě to. Bylo to zrovna náročné životní období, rozvedená, psychicky i fyzicky rozhozená a bez jistoty zaměstnanecké teplé židličky, jsem nevěděla, co dělat.

V té době jsem už žila s novým partnerem, který můj život změnil o 360° a nabídl mi spolupráci na novém projektu pro fotografy aplikaci Fripito. Byla jsem nadšená a šla jsem do toho, ale pořád ve mě hlodala myšlenka „něčeho vlastního“.

Už jsem začala koketovat s myšlenkou, že bych tedy nakonec ten jógový kurz přece jen ukončila závěrečnou zkouškou a licencí pro lektora a začala se jógou nějakým způsobem živit (no teď s odstupem musím říct spíš přiživovat)… Skoro se mi zavařila hlava, než jsem do ní dostala všechny možné pojmy a i když mi bylo jasné, že stojím teprve na začátku, udělala jsem ten první krok a získala licenci.

Shodou náhod (a díky podpoře tam shora) jsem i začala učit své první lekce. Po té první jsem se rozbrečela dojetím a plná pokory k tomu, že jsem to mohla zkusit, a nechápala jsem, kde beru tu drzost stoupnout si před tolik lidí. Nevím, kdy přesně jsem si začala tak trochu snít o tom, že bych měla „vlastní jógové místo“, ale nakonec jsem partnerovi tak trochu zabrala jeho foto ateliér a v době, kdy tam neprovozoval svoje kurzy nebo nefotil, jsem začala pořádat první lekce.

Neměli jsme šatnu, převlékali jsme se prakticky na chodbičce a později v manželově kanceláři, ale prostor byl úžasný a lidi se vraceli. Bez peněz, prakticky na koleni jsem se pustila do uskutečnění snu, o kterém jsem kdysi ani nevěděla, že ho mám :). Jsem za to neskonale vděčná (hlavně manželovi, že mě podpořil a všechno to se mnou vydržel) a někdy tomu sama ještě ani nevěřím. Takže pokud zrovna přemýšlíte, co s načatým životem a nevíte, kam se vrtnout, nemusíte se bát, on vás Vesmír taky někam nasměruje… a pak už jen stačí vyškrábnout někde kousek odvahy zariskovat a udělat ten první krok.

Jógové workshopy

Workshop: Lymfa – tajemství zdraví a krásy

Chcete-li před zimou udělat něco pro své zdraví, je na podzim ta správná chvíle. Nastává totiž to nejlepší období pro podporu imunity a očisty organismu. 

Co tedy můžete udělat pro své zdraví? Zaměřte se v podzimním období na detoxikaci organismu a podporu imunity. Vaše tělo i mysl vám pak v zimě poděkuje tím, že budete méně nemocní, nachlazení, oteklí a mrzutí.

19. 10. organizuji workshop, kde se budeme zabývat naším lymfatickým systémem, který je středobodem naší obranyschopnosti. Řekneme si jak celý systém funguje, jak souvisí se slezinou nebo játry i proč nás při jeho nefunkčnosti trápí zdraví, a to nejen časté infekce, ale taky třeba otoky nebo celulitída. 

Všechny potřebné informace najdete na webu Eka Yoga Space.

Jógové workshopy

Workshop: Jak začít meditovat a vydržet?

Cítíte se unavení a ve stresu? Na nic nemáte čas a hlava vám třeští z neustálého pípání telefonu, kam vám chodí emaily a smsky a který vás připomíná, že nestíháte naplánované úkoly? Odkládáte je na zítra a na zítra a … a jste tak neustále pod tlakem?

Nebojte se, cesta z tohoto začarovaného kruhu existuje. Jednak v pečlivé organizaci a dobrém odhadu toho, co můžete skutečně zvládnout, a pak také v tom, že budete odpočívat. A nejde jen o fyzický odpočinek těla, ale o skutečný odpočinek vaší mysli, kterého můžete dosáhnout právě meditací.

14. září 2019 od 9 do 12:15 vedu meditační worskhop pro začátečníky v Eka Yoga Space, Mánesova 1515/63, Praha 2. Srdečně vás na něj zvu… Všechny další informace najdete na webu Eka Yoga Space.

Jógové pobyty

Jógové pobyty a workshopy

Zajímá vás, kam se chystáme? Na této stránce najdete zde termíny mých jógových pobytů:

Všechny moje jógové pobyty a workshopy najdete na webu mého jógového studia Eka Yoga Space

Jógové pobyty

Pobyty plánované na rok 2021 – přijímáme přihlášky

23. 4. – 25. 4. 2021 Bořetínský statek Bořetínský Statek
4. – 6. 6. 2021 Bohemian cottage Bohemian COTTAGE – České Švýcarsko, Czech Switzerland, Böhmische Schweiz
30. 7. – 1. 8. 2021 Erlebachova bouda Erlebachova a Josefova bouda
10. – 12. 9. 2021 Krásná samota Krásná Samota

Pobyty, které proběhly v roce 2020

Únor 2020 – jógový pobyt na zámku Mcely
Červen 2020 – jógový víkend v Krkonoších, Erlebachova bouda
Září 2020 – jógový víkend na Víkendovce Korce
Říjen 2020 – jógový víkend na Šumavě, hotel Kristián

Jógové workshopy

4. září 2020 – marketing pro jógové lektory
19. září 2020 – Back to basics aneb jógové opáčko nejen pro začátečníky
3. října 2020 – Face yoga workshop